سردار حق‌بین در وبینار بزرگداشت سردار دلها

 

شهید سلیمانی چگونه داعش را دفن کرد؟/ حاج قاسم خط مقدم را به دریای مدیترانه کشاند
مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: سوال برخی مردم آن است که سردار سلیمانی چه خدمتی به مردم ایران و مسلمانان منطقه کرد؟ حاج قاسم قوم وحشی داعش را از سر راه ملت ایران برداشت و سازمان آنها را به هم ریخت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود، مراسم بزرگداشت سردار سپهبد شهید سلیمانی با حضور سردار محمدعلی حق‌بین مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود برگزار شد.

مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم گفت: هنوز یکسال از شهادت سردار دلها که ملت ایران و دوستداران ایشان و جبهه مقاومت را عزادار کرد نگذشته است و دانشمند هسته‌ای ما محسن فخری‌زاده را به شهادت رساندند.

 

 

سردار حق‌بین ادامه داد: انقلاب اسلامی معادلات دنیای  غرب را بر هم زد، چراکه آنها  دنیا را براساس زور، پول و قدرت پایه‌ریزی کرده بودند، اما انقلاب اسلامی وقتی ظهور کرد شعار و حرکتش فقط به خاطر دفاع از مظلوم بود.

شعار ما دفاع از مظلوم و شعار دشمنان نیز چپاول و زور است

وی عنوان کرد: شعار ما دفاع از مظلوم و شعار دشمنان ما چپاول، زور، بردن معادن و همه سرمایه‌های دنیای شرق و فراهم کردن یک زندگی راحت برای دنیای غرب است.

مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: دشمنان با ظهور انقلاب اسلامی راه تقابل را با ما در پیش گرفتند و مصداق آن نیز تهاجم فرهنگی است.

سردار حق‌بین یادآور شد: حرف دشمنان آن است که عنوان می‌کنند تا جایی که ایرانی‌ها را وادار به عقب‌نشینی نکنیم کوتاه نخواهیم آمد. روزگاری با جنگ تحمیلی بر ما فشار آوردند، اما از هیچ‌کدام نتیجه نگرفتند.

وی یادآور شد: کیسینجر که روزی وزیر امور خارجه آمریکا بود یک حرف دارد که می‌گوید: «ما به اقتصاد آنها فشار وارد می‌کنیم تا آنها به ثروت نرسند. دو راه بیشتر جلوی ما نیست، نخست حمله نظامی و دوم حمله فرهنگی. در عرصه فرهنگی اراده‌ای که به ایران تحمیل می‌کنیم طولانی‌مدت است اما صبر می‌کنیم تا آنها (ایرانی‌ها) مثل ما در خیابان‌ها ظاهر شوند.»

مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: پس امنیت در عرصه فرهنگی تعریف شد. امنیت یک بسته مستقل است ، اقتصاد یک بسته مستقل است ، موضوعات علم و فن آوری و همه اینها در قالب زیر مجموعه یک بسته اجتماعی است اما بسته امنیت با فرهنگ یک جامعه گره خورده است.

سردار حق‌بین با طرح این سوال که چرا دشمنان سردار سلیمانی‌ها و محسن فخری‌زاده‌ها را به شهادت رساندند؟ گفت: آنها قصد دارند تعاریف و استراتژی‌های خود را پیش بگیرند.

وی مطرح کرد: امنیت از فکر آدم‌ها همراه با فرهنگ یک جامعه و ابزارهای آن تراوش می‌کند، بنابراین با قرار دادن این موارد کنار هم تولید امنیت خواهیم کرد. اگر دنبال امنیت پایدار هستیم باید دست در دست هم دهیم تا به هدف خود برسیم.

ملت ایران بعد از این پیروزی انقلاب اسلامی حوادث مختلفی را از سر گذراند

مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر می‌خواهیم روی پای خود بایستیم علاوه بر قاعده قدرت هرم ملی سطح آن را نیز باید گسترده‌تر کنیم تا بتوانیم آن را حفظ کنیم.

سردار حق‌بین خاطرنشان کرد: روزی دنیای غرب و شرق مورد توجه بود. شوروی دنیای شرق و آمریکا دنیای غرب را تشکیل می‌دادند، اما بعد از انقلاب اسلامی ایران پازل اصلی قدرت محسوب می‌شود.

وی افزود: آمریکایی‌ها حرفشان این است که قدرت نظامی، فضایی و اقتصادی داریم، روس‌ها هم ابرقدرت هستند، چراکه قدرت نظامی  و فضایی دارند و چینی‌ها نیز ابرقدرت اقتصادی هستند، خودشان (آمریکایی‌ها) می‌گویند در قرن ۲۱  یک ابر قدرت دیگری ظهور خواهد کرد که آن ایران است.

مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به پذیرفتن ابرقدرتی ایران توسط دنیای غرب تبیین کرد: دشمنان اذعان دارند که ایران از سال ۲۰۲۵ تبدیل به قدرت بلامنازل دنیا می‌شود، بنابراین دستپاچه شدند و دنبال ترور شهید سلیمانی و فخری‌زاده رفتند به به زعم خود نخبگان نظامی و علمی ما را از سر راه بردارند.

سردار حق‌بین ادامه داد: ملت ایران بعد از این پیروزی انقلاب اسلامی حوادث مختلفی را از سر گذراند اما خم به ابرو نیاورد و پای انقلاب اسلامی ماند و امروز هم سکان این مملکت به‌دست امام خامنه‌ای است و شک نکنید دشمنان دوباره دنبال توطئه خواهند بود، اما مردم به راحتی از این صحنه‌ها عبور می‌کنند.

وی افزود: آمریکا دنبال تقویت گروهک تروریستی داعش بود و در این راه هزینه سنگینی پرداخت کرد، آنها با طراحی زیرکانه داعش و النصره را به وجود آوردند، اما ایران اسلامی طراحی‌هایشان را از بین برد.

مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: آمریکایی‌ها از اول انقلاب تاکنون جنایت زیادی را در مملکت ما مرتکب شده‌اند؛ از ایجاد سازمان منافقین گرفته تا جنگ تحمیلی هشت ساله، اما مردم ایران با این توطئه‌ها مبارزه کردند.

داعش دنبال فتح دو شهر شیعه‌نشین «نبل» و «الزهرا» بود

سردار حق‌بین تشریح کرد: سوال برخی مردم آن است که اخلاق، رفتار، منش و خاطرات سردار چیست و چه خدمتی به مردم ایران و مسلمانان منطقه کرد؟ شهید سلیمانی قوم وحشی داعش را از سر راه ملت ایران برداشت و سازمان آنها را به هم ریخت.

وی گفت: داعش دنبال فتح دو شهر شیعه‌نشین «نبل» و «الزهرا» بود، اما ارتش سوریه و نیروهای مقاومت طی عملیاتی گسترده و سنگین، دو شهرک شیعه نشین «نبل» و «الزهرا» را پس از چهار سال، از حصار تکفیری‌ها خارج کردند و با این پیروزی، به یکی از بزرگترین محاصره‌های تاریخ پایان دادند.

مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: سطح ما راهبردی است، روزی منافقین  در شهرستان لنگرود مقابل مردم بودند، اما امروز خط مقدم ما لبه دریای مدیترانه است.

سردار حق‌بین افزود: دشمنان در رأس آن آمریکایی‌ها دنبال جنگ با ما در سطح عملیات و تاکتیک بودند، وقتی دیدند نمی‌توانند در این سطح با ما بجنگند داعش را درست کردند و سلاح و تجهیزات امکانات را بیش از ۲ هزار کیلومتر آنطرف‌تر بردند  و آنجا رجزخوانی کردند، اما به برکت خون شهدا طراحی دشمنان یکی پس از دیگری نابود شد.

سردار حق‌بین با بیان پیام مقام معظم رهبری که اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، گفت: وعده صادق درست است، اصلاً این مطلبی نیست که از سر ذوق و شوق فرموده باشند یا به دنیای علم و غیبی که ماها اعتقاد داریم بگوییم که وصل است نه با دو دو تا چهار تای ریاضی هم اگر کسی موضوعات نظامی، سیاسی و اجتماعی را بداند خیلی راحت می‌توانیم محاسبه کنیم که ان شالله به زودی اسرائیل از بین خواهد رفت و همه ما آن روز بزرگ را خواهیم دید.

 

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان