بیانیه بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان به مناسبت سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و گرامیداشت قیام ١۵ خرداد

 

چهاردهم خرداد ماه یادآور اندوه ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، بزرگ‌ترین چهره تاریخ معاصر است، شخصیت بزرگی که با طهارت روح، قدرت و عظمت ایمانی خود، نهضت اسلامی ایران را با قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ هدایت کرد و در بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی رساند. پانزده خرداد بدون شک نقطه عطف تاریخ ایران و جهان معاصر و روزی است که ملت ایران اسلامی با نام خدا، اسلام و قرآن، قیام نموده، پشت سر مرجع تقلیدی بزرگ، مبارزات خود را علیه کفر و استکبار جهانی و استبداد داخلی آغاز کرد و الگویی کامل از مبارزه به تمامی آزادی‌خواهان جهان ارائه کرد. انقلاب اسلامی نه‌تنها یک تحول عمیق و تاثیرگذار در حوزه اندیشه سیاسی معاصر ایجاد کرد، بلکه در عمل ملت ایران را برای همیشه از استبداد داخلی و سلطه استعمار خارجی رها کرد، انقلاب اسلامی ایران معادلات قدرت در جهان دو قطبی را به هم ریخت و منشأ بیداری مسلمانان و مستضعفان در جهان شد. امروز در حالی سی و یکمین سال ارتحال آن ابرمرد تاریخ معاصر را گرامی می‌داریم که در سایه هدایت‌ها و رهبری داهیانه حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای عزیز (مدظله‌العالی) هویت اسلامی و مردمی انقلاب، حفظ و تحکیم شده و نظام مقدس جمهوری اسلامی نه تنها به بالندگی و اقتدار در منطقه و جهان رسیده است بلکه الهام بخش روح بلند آزادگی به تمامی کشورهای مستقل عالم از خلیج همیشه فارس تا کشورهای آمریکای جنوبی شده است.  
آنچه در امروز و اکنون جامعه انقلابی ایران برای مردم و مسوولان  اهمیت دارد آنست که اگر سربلندی، پیشرفت، استقلال، آزادی و اسلام را می‌خواهیم در مقام نظر در تبیین و حفاظت از مکتب و اندیشه امام بکوشیم و در مقام عمل با حرکت استوار در این مسیر در برابر دشمنان قسم خورده ملت شریف ایران مقاومت کنیم که وعده الهی حق است و پیروزی از آن ماست. بدون تردید مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) طی سی و یک سال گذشته با رهبری مدبرانه خود و با عزتمندی و اقتدار، انقلاب را با وجود تمامی تهدیدات سخت و نرم دشمنان به سرکردگی استکبار جهانی از گردنه‌های خطرناک به سلامت عبور داده است.
اکنون در چهل و یکمین سال حیات جمهوری اسلامی بسیج اساتید دانشگاه آزاد استان گیلان، به همه مسئولان، نخبگان و دلدادگان راه امام متذکر می‌شود که با  بهره گیری از نقشه راه نظام در «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» حفاظت از راه و مکتب امام و انتقال آن به نسلهای آینده را سرلوحه بیان و عمل و رفتار خود قراردهند و با عزمی راسخ در جهت شکل گیری تمدن نوین و بزرگ اسلامی گام بردارند. در پایان به روح پر فتوح پیر جماران که به مدد انفاس قدسی نجاتبخش مردم ایران از تاریخ 2500 ساله ستمشاهی و پرچمدار عزت مسلمین در سراسر جهان بود درود می‌فرستیم و با خلف صالح ایشان پیمان می‌بندیم که تا زنده‌ایم رزمنده‌ایم و در خط و مکتب امام خواهیم ماند.

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان