سامانه‌سپاری و یکپارچه‌سازی درآمدها و هزینه‌‎ها از مهمترین اقدامات معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه

 

دکتر مشکینی مطرح کرد
معاون سابق معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه گفت: اصلاح بی‌انضباطی مالی و حرکت به سمت سامانه‌سپاری و یکپارچه‌سازی از مهمترین اقدامات این معاونت طی یک سال و نیم گذشته بود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر مجید مشکینی در مراسم تکریم و معارفه معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و معارفه اش به عنوان مشاور و نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه در هیأت‌های امنای استانی که عصر امروز با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، گفت: در طول 93 هفته حضور در معاونت توسعه مدیریت و منابع با همراهی همکارانم، موفقیت‌های زیادی به دست آوردیم، اما هنوز اول راه هستیم. این دانشگاه از ابتدای تأسیس با یک سیاست و استراتژی حرکت می‌کرد و نتوانسته بود انعطافی از خود نشان دهد.

وی با بیان اینکه بزرگترین اتفاق در دو سال اخیر در دانشگاه آزاد اسلامی، تغییر رویکرد و پوست اندازی دانشگاه و نگاه آن بر آینده بود، گفت: این تغییر رویکرد با شناخت صحیح و دقیق دکتر طهرانچی از نکات قوت و ضعف عملکرد دانشگاه و برنامه‌ریزی و اصلاح صورت گرفت و تغییر وضعیت در قطب‌نمای دانشگاه آزاد اسلامی براساس اهداف آیین‌نامه تأسیس مؤسسات آموزش عالی کشور مصوبه جلسه 41 شورای عالی انقلاب فرهنگی، سند دانشگاه اسلامی و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی انجام شده است.

دکتر مشکینی خاطرنشان کرد: در این مدت تغییر رویکرد در همه حوزه ها انجام شد تا دانشگاه آزاد اسلامی بتواند از فرصت ها استفاده بیشتر و بهتری داشته باشد. معاونت توسعه مدیریت و منابع در این تغییر رویکرد به عنوان تسهیل‌گر وارد عمل شد و در همان ماه های ابتدایی، با دستور دکتر طهرانچی تمرکزگرایی کنار گذاشته شد و بسیاری از اختیارات به هیأت های امنای استانی تفویض شد. این اقدام باعث شد 1200 مورد مناقصه و مزایده با اختیار هیأت‌های امنای استانی برگزار شود. با این کار، رویکرد این معاونت از تصدی‌گری به سیاست‌گذاری تغییر یافت.

وی اصلاح بی‌انضباطی مالی دانشگاه و حرکت به سمت سامانه‌سپاری و یکپارچه‌سازی را از دیگر اقدامات معاونت توسعه مدیریت و منابع شمرد و افزود: در طول این مدت توانستیم درآمدها، هزینه‌ها، وضعیت صندوق رفاه، صندوق مازاد درمان کارکنان و اعضای هیأت علمی و... را ساماندهی و یکپارچه کنیم.

دکتر مشکینی به برخی اقدامات این معاونت در دوره مدیریتش پرداخت و گفت: اعطای تسهیلات بانکی به اعضای هیأت علمی و کارکنان، مستندسازی و اخذ سند برای بیش از 2 میلیون و 500 متر مربع از زمین‌های دانشگاه آزاد اسلامی، اخذ مجوز کانون ارزیابی مدیران از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور، رسیدگی به وضعیت مراکز رفاهی دانشگاه آزاد اسلامی و... از جمله مهمترین اقدامات معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی طی یک سال و نیم فعالیتم در این معاونت بود.

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان