خط تولید مواد ضدعفونی کننده در دانشگاه آزاد اسلامی دزفول به بهره‌برداری رسید

 

خط تولید مواد ضدعفونی کننده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول، حجت الاسلام دکتر فرج اله براتی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان در مراسم افتتاح خط تولید مواد ضد عفونی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول گفت: این واحد دانشگاهی با استفاده از توان علمی اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان خود در نخستین گام مقابله با ویروس کرونا اقدام به تولید محلول ضدعفونی کننده جهت جلوگیری از رشد این ویروس کرده است.

وی اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول همچنین در مراحل اولیه تولید دستکش های ژله ای است که در آینده ای نزدیک این محصول به بازار عرضه می شود.

دکتر علی افروس رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول همچنین در این مراسم گفت: محلول ضدعفونی تولید شده در مرکز تحقیقات مواد و انرژی این واحد دانشگاهی محصول باکیفیتی است که تمام استانداردهای WHO سازمان جهانی بهداشت را دارد.

 

 

وی در خصوص توزیع این محصول اظهار داشت: در مرحله نخست در تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان، داروخانه ها و درمانگاه های دانشگاه با نظارت معاونت غذا و دارو توزیع خواهد شد.

علی حیدری مقدم رئیس مرکز تحقیقات مواد و انرژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول همچنین گفت: خط تولید محلول ضدعفونی کننده دست، در این واحد دانشگاهی با نظارت معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول راه اندازی و به مرحله تولید و عرضه رسیده است.

حیدری مقدم افزود: این محلول ضدعفونی کننده دست فقط برای مصرف موضعی بر پایه الکل اتانول، گلیسیرین و مواد افزودنی مجاز تولید شده و تا زمانی که کشور برای مقابله با ویروس کرونا به آن نیاز داشته باشد به تولید آن ادامه خواهیم داد.

رئیس مرکز تحقیقات مواد وانرژی واحد دزفول گفت: این محصول ضدعفونی کننده را می‌توان برای از بین بردن میکروب‌ها و آلودگی‌های دست، ابزار، وسایل و سطوح مختلف در مکان‌هایی چون منازل، مهدکودک‌ها، مدارس، رستوران‌ها، مطب‌های پزشکان، درمانگاه‌ها و مصارف خاص پرسنل بیمارستانی استفاده کرد.

وی در پایان اظهار داشت: با راه‌اندازی این خط تولید، می توان روزانه ۱۰۰۰ لیتر ماده ضدعفونی کننده در اندازه‌های ۱۲۰ سی‌سی و اسپری‌های ۱۰ الی ۷۰ سی‌سی، تولید کرد.

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان