فعالیت شبانه‌روزی بیمارستان های دانشگاه آزاد اسلامی برای مقابله با کرونا

 

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران مطرح کرد
دکتر جمال‌الدینی تاکید کرد: بیمارستان های دانشگاه آزاد اسلامی بطور کامل در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفته و حدود 800 بیمار در بخش های بستری و مراقبت های ویژه این بیمارستان ها پذیرش شده‌اند.

دکتر سیدحمید جمال‌الدینی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، به ارائه گزارشی از اقدامات دانشجویی، فرهنگی، آموزشی، پژوهشی، مجازی و درمانی این دانشگاه در زمان شیوع ویروس کرونا پرداخت.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران از زمان شیوع ویروس کرونا، اقدامات لازم برای آگاه‌سازی دانشجویان را انجام داد، گفت: قبل از همه‌گیر شدن ویروس کرونا در کشور، کنفرانس ها و سمینارهای حضوری برای آگاه‌سازی در این دانشگاه برگزار شد. همچنین انجام اقدامات لازم برای توجه بیشتر دانشجویان و اعضای هیأت علمی به بیماری های واگیردار مورد تأکید قرار گرفت.

دکتر جمال‌الدینی درخصوص آموزش مجازی در دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، تصریح کرد: دروس عمومی به صورت مجازی با مشارکت دانشجویان در حال برگزاری است و درخصوص دروس عملی نیز در حال حاضر اعضای هیأت علمی با ضبط ویدئو، آموزش های مربوطه را ارائه می کنند. همچنین تارنمایی تحت عنوان «سدا» راه‌اندازی شده تا دانشجویان از طریق آن به پاسخ سؤالات و درخواست های خود برسند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، خاطرنشان کرد: دستورالعمل های ابلاغی سازمان مرکزی درخصوص فاصله‌گذاری هوشمند در این دانشگاه به طول کامل اجرا شده و در حوزه دانشجویی و فرهنگی نیز اقداماتی از جمله تشکیل پایگاه اطلاع‌رسانی، ارائه مشاوره در مرکز مشاوره امین دانشگاه، دوخت ماسک و اهدا به مراکز درمانی و... انجام شده است.

فعالیت دو گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در سامانه 4030

وی با اشاره به فعالیت دو گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در سامانه 4030، گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور تاکنون به طور متوسط حدود 470 نفر از دانشجویان این دانشگاه با این سامانه همکاری داشته‌اند.همچنین در زمان تشکیل هسته گروه داوطلبانه برای کمک به سامانه 4030، به صورت هفتگی دو کارگاه آموزشی برای پاسخگویان این سامانه توسط دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شد و اعضای هیأت علمی به صورت خودجوش برای ارائه خدمات مطلوب‌تر به مردم، کمک می کردند.

دکتر جمال‌الدینی ادامه داد: بیمارستان های دانشگاه آزاد اسلامی به طور کامل در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفت و بیشترین پذیرش بیمار مشکوک یا قطعی کرونا در این بیمارستان ها صورت گرفته است. حدود 800 بیمار در بخش های بستری و مراقبت های ویژه این بیمارستان ها پذیرش شده‌اند. در واقع بیمارستان های دانشگاه آزاد اسلامی پروتکل خود را در زمان شیوع ویروس کرونا تغییر داده و در خدمت کمک به درمان این بیماران قرار گرفتند. اعضای هیأت علمی دانشگاه نیز به صورت شبانه‌روزی و با حضور در بیمارستان ها، به ارائه خدمات به بیماران مشغول بودند.

وی با بیان اینکه در بیمارستان بوعلی دانشگاه آزاد اسلامی اقدامات لازم برای افزودن 10 تخت به قسمت مراقبت های ویژه صورت گرفت، اظهار داشت: امور عمرانی این کار به اتمام رسیده و منتظر تجهیز این قسمت هستیم تا خدمات بیشتری به بیماران این حوزه ارائه شود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در پی بخشنامه دانشگاه های دولتی برای حمایت از پرسنل پرستاری و کادر درمانی، با استفاده از اعتبار خود، اقدام به بومی‌سازی این بخشنامه کرد و حقوق و مزایای کادر درمان را افزایش داد.

دکتر جمال‌الدینی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، مسئولیت کمیته درمان دانشگاه را برعهده داشت، گفت: این دانشگاه همچنین به کمیته های دیگر از جمله کمیته سلامت روان، کمیته آموزش، کمیته آزمایشگاه، کمیته اخلاق و... کمک های لازم را ارائه کرد.

برگزاری وبینار با موضوعات اجتماعی مربوط به بیماری کرونا توسط دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

وی خاطرنشان کرد: در پی فراخوان کانون دانشجویی شهید آوینی برای ساخت فیلم و کلیپ کوتاه، اقدامات لازم درخصوص فعالیت های دانشجویی و داوطلبانه در این بخش نیز صورت گرفت. به طور متوسط هفته‌ای یک وبینار نیز به صورت رایگان با موضوعات اجتماعی مربوط به بیماری کرونا و در راستای مسئولیت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران ، با حضور اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران برگزار می شود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران ادامه داد: آزمایشگاه تشخیصی کرونا با امکانات مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی شد و روزانه بین 100-90 نمونه آزمایش در این آزمایشگاه صورت می گیرد.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان «جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری، تأکید کرد: اقدامات لازم به منظور تحقق این شعار در دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران صورت خواهد گرفت و تغییرات آموزشی و ارتباط بیشتر دانشجویان با کارهای مهارتی و صنعت در دستورکار قرار گرفته است.

دکتر جمال‌الدینی در پایان خاطرنشان کرد: اقدامات دیگری ازجمله کمک های نقدی، تهیه بسته های معیشتی، توزیع موادغذایی در مناطق محروم به صورت داوطلبان توسط دانشجویان و اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران صورت گرفته است.

 

© Copyright Islamic Azad Univercity ,Langarud Branch 2020. Design & Development by NAVIDIRANIAN