برگزاری مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد شهرقدس

 

دکتر قاسمی پیربلوطی خبر داد
 سرپرست موقت دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای شهرقدس، ملارد و صفادشت از برگزاری مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد شهرقدس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد شهرقدس، دکتر عبداله قاسمی پیربلوطی به عنوان سرپرست موقت دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای شهرقدس، ملارد و صفادشت و رئیس برگزاری بیست و چهارمین مرحله سراسری مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هدف از برگزاری مسابقات قرآن و عترت، اجرای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

وی افزود: بیست و چهارمین مرحله سراسری مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی به مدت دو روز از تاریخ 12 تا 13 آبان در بخش استادان، دانشجویان و کارمندان به میزبانی واحد شهر قدس و با همکاری سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار خواهد شد.

دکتر قاسمی پیربلوطی اظهار داشت: بیش از 450 نفر از اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی در این مسابقات شرکت خواهند کرد که بیش از نیمی از شرکت کنندگان برادران و بقیه خواهران هستند که در رشته‌های قرائت (تحقیق، ترتیل)، حفظ پنج جز، ۱۰ جز، حفظ ۲۰ جز، حفظ کل، اذان و تواشیح باهم به رقابت خواهند پرداخت.

وی تمسک به قرآن واهل بیت (ع) را وسیله ای برای پیروزی برتوطئه دشمنان اسلام و مسلمین جهان دانست و افزود: به توصیه پیامبر اسلام (ص)تمسک به قرآن می تواند چراغ روشنی بخش و رهایی از تاریکی و راه نجات مسلمان باشد.

دکتر قاسمی پیربلوطی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری و تأکید ایشان بر برگزاری مستمر و پیوسته محافل قرآنی و ایجاد کرسی های تلاوت قرآنی تصریح کرد: اینگونه فعالیت‌ها نشان از اهمیت و جایگاه ویژه و نقش قرآن کریم برای نزدیکی و تقرب به خداوند متعال است.

رئیس مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مأموریت این دانشگاه گفت: یکی از دغدغه های اصلی دانشگاه آزاد اسلامی، ارتقای توسعه فرهنگی در بخش قرآنی است که یکی از راه های تحقق این امر برگزاری مسابقات قرآنی به صورت کشوری است.

دکتر قاسمی پیر بلوطی گفت: تجلیل از برگزیدگان آزمون در حفظ و مفاهیم قرآن کریم از جمله برنامه های قرآنی بیست و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم است.

 

© Copyright Islamic Azad Univercity ,Langarud Branch 2020. Design & Development by NAVIDIRANIAN